O nas
Nasza Fundacja przyjęła nazwę Altamira nie tylko ze względu na piękne i wdzięczne jej brzmienie.
Kryje się za tym również pewna idea. Epoka w której powstawały malowidła naskalne to czas kiedy ludzie i zwierzęta żyli obok siebie w symbiozie. Ludzie zaspokajali swoje potrzeby życiowe szanując jednocześnie inne istoty zamieszkujące naszą planetę. Polowali bo musieli przeżyć, ale skrupulatnie wykorzystywali każdy organ upolowanego zwierzęcia. Nie zabijali zwierząt dla sportu, ani dla przyjemności. Współistnieli ze sobą nie naruszając swoich terytoriów. Człowiek przepraszał zwierzę w różnego rodzaju rytuałach za to że zadaje mu cierpienie i musi je pozbawić życia. Było to dawno dawno temu. Od tego czasu i człowiek i jego otoczenie bardzo się zmieniło, a nam marzy się aby ludzkość wróciła może nie koniecznie do epoki paleolitu, ale do zdrowych, etycznych i humanitarnych relacji ze zwierzętami. Dopiero wówczas człowieczeństwo będzie dla nas prawdziwą godnością.
Fundacja na Rzecz Zwierząt ALTAMIRA powstała 3 lipca 2012 roku w Szczecinie dzięki znaczącej pomocy jednej z fundatorek Wandy Wegener. 22 stycznia 2013 roku Fundacja Altamira oficjalnie została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja pozarządowa. 1 lutego 2013 roku Fundacja została członkiem Lubuskiego Związku Organizacji Pozarządowych, a we wrześniu 2013 roku siedziba Fundacji została przeniesiona do Gorzowa Wielkopolskiego.
Naszym głównym celem jest niesienie pomocy zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym oraz zwalczanie wszelkich przejawów znęcania się nad nimi. Chcemy propagować ochronę zwierząt i opiekę na nimi, w szczególności nad zwierzętami bezdomnymi lub źle traktowanymi. Naszymi działaniami chcemy także propagować postawy odpowiedzialności za ekologię i ochronę zwierząt oraz ochronę dziedzictwa przyrodniczego. Nasze cele realizujemy poprzez:
![]() ![]() |
![]() |
![]() ![]() |
Wiemy, że nie uratujemy ani też nie pomożemy wszystkim zwierzętom, ale jeżeli któreś stanie na naszej drodze, na pewno nie zostanie bez pomocy, gdyż nade wszystko przedkładamy realną i bezpośrednią pomoc.
ONE SĄ BEZBRONNE, A TEŻ CHCĄ BYĆ SZCZĘŚLIWE