slide13

Domy tymczasowe

Bezdomne zwierzęta z reguły wiodą ciężki żywot. Wiele umiera gdzieś na ulicy. Inne trafiają zazwyczaj do schronisk, w których często gasną. Czy istnieje alternatywa dla tych przepełnionych i borykających się z mnóstwem problemów miejsc, które przyjmują w swe progi bezdomne zwierzęta? Tak. Alternatywą jest instytucja tzw. domu tymczasowego. Czyli wolontariatu we własnym domu.

Nasza Fundacja jak każda inna poszukuje ludzi, którzy tak samo są wrażliwi na los zwierząt, cechujących się wielkim sercem ,chcących nas wesprzeć w naszych działaniach na rzecz pomocy dla zwierząt, tworząc im dom tymczasowy, tym samym często ratując im życie.

Wszystkie zwierzęta przekazane przez fundację do domów tymczasowych są cały czas pod opieką fundacji, dlatego też Fundacja pokrywa koszty leczenia, niezbędne zabiegi fryzjersko kosmetyczne, jak również wspomaga opiekunów w kosztach utrzymania zwierząt, dostarczając np. karmę. Oczywiście, jeśli opiekun tymczasowy jest chętny, aby samemu opłacać choćby te podstawowe potrzebne rzeczy (karma, czy żwirek dla kota), na pewno spotka się to z wdzięcznością ze strony fundacji.

Oczywiście biorąc zwierzę, będące pod opieką naszej Fundacji otrzymasz pełną informację o stanie zdrowia podopiecznego oraz o jego charakterze i ewentualnych problemach, jakie może sprawiać. Podczas pobytu zwierzaka w domu tymczasowym mogą zdarzyć się nieprzewidziane wcześniej sytuacje. W takich przypadkach organizacja służy radą i pomocą, więc bez wahania można i trzeba się zgłosić po taką radę i pomoc.

Zdrowemu już i przygotowanemu do życia w domu u boku człowieka zwierzakowi fundacja szuka tego prawdziwego, najlepszego domu. Należy również pamiętać, że zwierzak w domu tymczasowym podlega cały czas organizacji, z której został wzięty i nie wolno na własną rękę wydawać go nikomu!

Prowadzenie domu tymczasowego nie daje pieniędzy, ale daje mnóstwo radości! Największą satysfakcję daje świadomość, że bezpośrednio ratujemy życie zwierzaków. A oprócz tego jest mnóstwo frajdy z oglądania zabaw maluchów, obserwowania ich zachowań, patrzenia, jak budzą się ich indywidualne charaktery. Mając w domu kilka maluchów na DT nie trzeba włączać telewizora. Zawsze się coś dzieje, ktoś kogoś zaczepia, ktoś kogoś gania, ktoś przychodzi się przytulić. Zwierzaki okazują swoją wdzięczność w przepiękny sposób!

Jeśli chciałbyś zostać domem tymczasowym, zadzwoń, lub napisz posta w którym napiszesz kilka słów o sobie i o tym, jak możesz pomóc i poproś o wskazówki.
Jeśli nie możesz zostać domem tymczasowym - pomóż nam promować tę ideę. Wyślij link znajomym!